Gmina Dziwnów - Apartament Sonata Międzywodzie|Wczasy nad morzem|Międzywodzie

Przejdź do treści

Menu główne:

Być może spotykasz się z nazwą Międzywodzie po raz pierwszy, ponieważ to bardzo młody kurort stworzony z małej osady rybackiej, położonej sześć kilometrów od Dziwnowa. Gmina Dziwnów to prężnie działająca gmina, dla której międzywodzka plaża jest prawdziwą perełką. Mamy więc nadzieję, że będą wspierać rozwój naszej miejscowości niezależnie od poglądów politycznych aktualnie nam rządzących w Gminie. Jeśli miałeś okazję być kilka lat temu w Dziwnowie, to musisz do nas przyjechać koniecznie ponownie, bo miejscowość rozwija się każdego roku i jest w każdym sezonie piękniejsza.

Dziwnów jest miastem, które corocznie wita tłumy turystów zarówno z kraju jak i zagranicy. Te urocze miejsce oddzielające Morze Bałtyckie od Zalewu Kamieńskiego słynie z mostu zwodzonego prowadzącego na wyspę Wolin. Jest on jedną z nielicznych konstrukcji tego typu w naszym kraju i przez to jest dużą ciekawostką dla turystów.

Dziwnów charakteryzuje się wręcz idealnymi warunkami relaksacyjnymi, poprzez możliwość plażowania, korzystania ze zdrowego klimatu morskiego i zażywania morskich kąpieli.
Dzięki położeniu geograficznemu Dziwnów jest atrakcyjnym miejscem dla miłośników sportów wodnych. Można tu żeglować, pływać na skuterach wodnych i motorówkach, nurkować, a także uprawiać windsurfing. Osoby lubiące spacery mają możliwość korzystania ze szklaków turystycznych, okolicznych lasów, parków bogatych w roślinność i promenady biegnącej wzdłuż piaszczystych wybrzeży. Do dyspozycji turystów są także regularne rejsy po Bałtyku statkami pirackimi, budzącymi szczególny zachwyt i zainteresowanie każdego dziecka.

Poszukując atrakcyjnych miejsc noclegowych w nadmorskich miastach warto zwrócić szczególną uwagę na noclegi w Dziwnowie. Wśród hoteli, pensjonatów, apartamentów oraz różnego rodzaju ośrodków każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Wielokrotnie noclegi poszukują tu również całe wycieczki turystów z zagranicy oraz kolonie dzieci z całego kraju. Na przybyszy czekają oczywiście liczne kawiarnie, restauracje oraz puby i bary, które wieczorami organizują wiele imprez dla turystów pragnących dobrej zabawy.
Tradycyjnie, co roku w okresie wakacyjnym odbywa się festiwal o nazwie „Cztery mile Jarka”, który jest poświęcony pamięci sportowca z Dziwnowa. Na jego cześć odbywa się symboliczny bieg, w którym każdy może wziąć udział i nie brakuje w nim również wielu koncertów i konkursów dla dzieci. Popularnym festiwalem jest także Aleja Gwiazd Sportu, podczas której co roku odsłaniane są kolejne repliki medali znanych, polskich sportowców. W lipcu odbywają się Neptunalia, które są swoistą uroczystością morskiego chrztu, dostępną dla turystów . Są jedną z charakterystycznych dla tego miasta imprez, podczas której odbywają się szanty i konkursy nawiązujące do marynarskich tradycji.
Dziwnów to niezwykle piękne miejsce, doceniane przez wielu turystów. Jest to miasto bardzo przyjazne dla dzieci, o czym świadczą organizowane dla nich różne atrakcje oraz funkcjonujące w lecie wesołe miasteczko. Wszyscy, którzy pragną przyjemnego wypoczynku nad polskim morzem powinni wybrać noclegi w Dziwnowie i móc cieszyć się walorami tego cudownego miasta.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego